Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj ya da diğer adlarıyla kontür,mikropigmentasyon,permanent make up semipermanent make up hepsi aynı işlemin farklı adlarıdır. Dolgu,gölgeleme,pudralama,kıl yöntemleri ise kalıcı makyaj  farklı uygulama teknikleridir.Bu konuda cok soru almaktayım .Kalıcı makyaj isimleri farklı işlemler gibi algılanabiliyor.

Her ne kadar kalıcı makyaj olarak adlandırılsada, kalıcı makyaj yarı kalıcı bir işlemdir. Semipermanent make up, yani yarı kalıcı makyajdır.Dövme gibi ömür boyu kalıcı değildir.Dövme ve kalıcı makyaj birbirine benzesede, iki işlem bir çok yönden farklıdır.Öncelikle cildimizde uygulama yapılırken kalici makyaj daha yuzeysel uygulanır.Derimiz epidermis ve dermis olarak iki tabakadan oluşur. Epidermis en üst tabakadır ve onunda beş katmanı vardır.Daha derinde ise dermis tabakası bulunur.Kalıcı makyaj epidermisin en üst katmanına uygulanır.

Dövme ise  kalıcımakyaj dan daha derin tabakaya uygulanır.Bu nedenle kalıcı makyaj geçen süre zarfında ,derimizin kendini yenileme özelliği dolayısıyla  kalıcı makyaj yavaş yavaş azalır ve kaybolur. Kalıcı makyaj cihaz ve boyaları farklıdır.Kalici makyaj cihazi cildimizin üst tabakalarına boya bırakacak özellikte; kalici makyaj boyalari ise ise göz çevremize dahi çalışılabilecek hassasiyettedir.Dövmenin çalışma alanı vücudumuz ve daha geniş alanlardır.Dövme boyası ve cihazı ile asla yüz bölgesine çalışılamaz.Her işlemde olduğu gibi kalıcı makyaj uygulamasında da, cihaz ve malzemelerin kalitesi uygulayan uzmanın el becerisi ,tecrübesi işlemin kalıcılığı ve başarılı olmasında büyük önem arz eder. Hülya güzellik salonunda, kalıcı makyaj cihazı ve ayrıca kullandığım tüm kalıcı makyaj  malzemeleri sağlık bakanlığı onaylı ,kaliteli ürünlerdir.

Kalıcı makyaj uygulaması yapmak için gerekli kanuni yetki belgelerim tam ve görsele açıkltır.Güzellik uzmanlığı ustalık belgem, kalıcı makyaj ustalık belgem ve en üst belge usta öğreticilik belgem mevcuttur.Bu etmenlere dikkat etmek, kalıcı makyaj ustalık belgesini sorgulamak önceliğiniz olmalıdır.Kalıcı makyaj ustalık belgesi, güzellik uzmanlığı ustalık belgesinden ayrı bir belgedir ve kalıcı makyaj uygulamak için kanunen bulunması gerekir. Bu belgelerin varlığı kişinin yıllardır bu işi yaptığının ve kanunen yetkili olduğunun kanıtıdır.

Kalıcı makyaj  uygulamacısı yetki belgeleri Milli eğitim bakanlığı tarafından zor ve sınav ile verilen belgelerdir. Hülya güzellik salonunda cihaz ve malzeme kalitesinden asla ödün vermeden,hemşirelik geçmişim ve yılların tecrübesi ile taçlanan, kanuni yetki belgelerimle ,sizlere şahsen hizmet sunmaktayım.Dolayısıyla işleminizin maliyeti şahsımla sınırlıdır. Şahsen uygulama yaptığım için işleminizin maliyeti emeğim ve malzemeleriniz ile sınırlı daha ekonomiktir.

Kalıcı makyaj uygulaması lüks gibi görülsede aslında sosyal bir ihtiyaçtır.Özgüveninizi yükseltir ,kendinizi iyi hissettirir.Kalıcı makyaj ile ifadeniz daha genç ve etkileyici olabilir. Kalıcı makyajda uygulama alanımız her ne kadar öncelikle yüz bölgesi olsada, kanser hastalarında, meme ameliyatı geçirmiş kadınlarda, meme başını taklit etmek ,saçlı bölgede boşlukları ,yara izlerini kamufle etmek içinde kullanılabilir.Kalıcı makyaj ile kaşlardaki boşluklar ve yara izleri kapatılabilir. Kalıcı makyaj ile kaşa yeniden model verilerek ifadeniz daha güzelleştirilebilir.

Dudaklarda dudak çevresi asimetrisi varsa kalici makyaj ile düzeltilebilir.Dudak çevresi ve dudak doğal bir renk ile daha güzel ve gösterişli hale getirilebilir.Üstelik kalıcı makyaj ile  görsel olarak yapay bir görüntü oluşmaz .Sadece kendi dudağınız olduğundan biraz daha renkli ve cezbedici hale gelir.Gözlerde ise  kalıcı makyaj alt ve üst ya da tercihen sadece üst göz kapağı eye liner ,dipliner şeklinde çalışılabilir.Göz makyajında zorlanan kadınlar için  kalıcı makyaj büyük kolaylıktır.Sürekli makyaj yapıp silmek nedeniyle tahriş olan hassas göz çevresine sahip kadınlar içinde kalıcı makyaj  bir kurtarıcıdır. Göz kalici makyaj tasarımlarında tercihim ve tavsiyem kirpik dibi ile sınirli kalmak ve dipliner göz kalicimakyaj tasarımları çalışmaktır. Kişi çok arzu ediyorsa biraz daha kalin eyeliner tarz çalişilabilir fakat abartili kuyruk vs. tasarımlardan kaçınmak gerekir Günümüzde yoğun iş temposu ile çalışan kadınlarımızda, her sabah makyaj için ayrılan saatten kalıcı makyaj  tasarruf sağlar.

Hülya güzellik salonunda kalıcı makyaj uygulama öncesinde uygulama için engel bir hastalık ya da ilaç kullanımı mevcutmu sorgulaması ile anamnez aldıktan sonra kişinin ne istediğini anlayıp bu doğrultuda ve kişinin yüz hatlarına, ifadesine uygun makyajı önce silinebilen bir makyaj kalemiyle demo olarak çalışmaktayım.Uygulama isteyen kişi ve şahsen beğenimiz netleştiğinde, bu demo çalışma üzerinden kalıcı makyaj çalışmasını uyguladığım için sonuç sürpriz olmaz. Tüm kalıcı makyaj çalışmalarım sosyal medyada görsele açıktır.

Bu kalici makyaj  görselleri asla filtre ,fotoshop ya da makyaj desteği içermez.Birebir sahsi  kalıcı makyaj uygulamalarimin hemen sonrası, gerçek oynanmamış görüntülerdir.Karar verirken bu konulara cok dikkat etmeli ve fazla kusursuz görünen çalışmalara karşı sorgulayıcı olmalıyız.Ayrıca gözlemlediğim kadarıyla kalıcı makyajda cazibeyi arttırmak için bir tekniği farklı daha çekici adlarla sunan yorumlar mevcut.

Kalici makyaj da hayal kırıklığına uğramamak için bu konularda dikkatli olmanızı tavsiye ederim.Milli eğitim bakanlığı kalıcı makyaj ustalık belgesi haricinde ,birtakım kurslardan alınmış belgeler elbetteki kişiye katkılar sağlar ancak kanuni uygulama yetkisi vermez .Kurs belgelerinden kişinin ne kadar tecrübesi olduğunu anlamanız mümkün değildir.

Kalıcı makyaj özgüvenimizi yükselten, kendimizi daha ve güzel hissettiren, ifademizi güçlendiren muhteşem bir uygulamadır.Hülya güzellik salonunda amacım kişinin güzelliğini vurgulayacak doğal uygulamalar yapmaktır.Az her zaman coktur, kuralıyla hareket ederek kişiliğinizle uyumlu, asla kendi güzelliğinizin önüne geçmeyecek doğal çalışmalara imza atmak önceliğimdir Tüm kalıcı makyaj ve microblading işlemlerimin öncesi demo olarak  kişiye özel tasarım ,  altin oran çizim  yapmaktayım  .Kalıcı makyaj fiyatları: göz kalıcı makyaj,dudak kalıcı makyaj ,kaş kalıcı makyaj  ve kaş microblading1200  TL. dir. Bir uygulama ve bir retuş hakkınız bulunmaktadır.Retuş için en erken bir ay sonra gelmeniz gerekmektedir.Kalıcı makyaj uygulama alanı gözle bakıldığında belli olmasada, en erken bir ay da tam olarak iyileşmektedir.Kalıcı makyaj retuşu üç aydan sonra  ücretlidir. bir yılı geçmiş kalıcı makyajdan ise tam ücret alınır.Bu nedenle retuşlarınızı üç ay geçmeden yaptırmalısınız..Sevgi ve selamlar,görüşmek üzere.                                HEMŞİRE ,GÜZELLİK VE KALICI MAKYAJ UZMANI HÜLYA ŞENAKTAŞ

©2017 - Hülya Güzellik Salonu - All Rights Reserved.

Sitemizi640634 kişi ziyaret etmiştir.

Web Tasarım - Global Medya